GENİTAL ESTETİK


Genital Estetik Nedir?

Çok eskilerden beri güzellik kavramı insanlar için ön planda tutulur. Özellikle vücut güzelliği erkeklerden daha çok kadınlar için önem teşkil eder. Özellikle genital bölgedeki bozukluk kadınların psikolojik durumunu etkileyebilmekte ve hatta bunu eşlerine yansıtması durumunda gerginliğe yol açabilmektedir. Bu yüzden günümüzde kadınlar genital estetik konusunda daha cesur davranmakta ve bu estetik işlem onların kendilerini iyi hissetmelerini ve kaybolan güvenlerinin tekrar kazanmalarını sağlamaktadır. Çünkü bu durumun aksi halinde kadın ve erkeğin hem cinsel yaşamını hem de psikolojik durumunu oldukça etkiler.


Vajina Gençleştirme

Son dönemin adından sıkça söz ettiren ve merak uyandıran uygulaması Vajina Gençleştirme. Uygulama sayesinde vajinanın kaybedilen dokusu yeniden yapılandırılıyor ve yaşlanma sürecinin etkileri yavaşlatılıyor.
Vajina Gençleştirme kapsamında vajina daraltma olarak bilinen vajinoplasti de gerçekleştirilebiliyor. Doğum, yaşlanma, kürtaj gibi etkenler vajinanın bağ ve kas etkilenmesine sebebiyet verebilir. Vajinoplasti (Vajina Daraltma) uygulaması sayesinde vajinanın eski formuna tekrar kavuşabilmesi sağlanır.


Vajina Gençleştirme Ameliyatı

Vajina Gençleştirme ameliyatı kişiye özel uygulanan bir prosedür kapsamında gerçekleştirilir. Her hastanın isteklerine, ihtiyaç duydukları ve şikayetçi olduğu noktalara özel olarak bir planlama yapılır. Doku yenilenmesi, vajina formunun toparlanması ya da estetik kaygılar gibi değişken ihtiyaçlar ameliyatlarda uygulanan müdahalelerin seyrini değiştirir.
Hastanın herhangi bir acı hissetmemesi için operasyon anestezi altında gerçekleştirilir. Bu nedenle hasta ameliyat sırasında herhangi bir rahatsızlık yaşamaz. Sık karşılaşılan sorulardan bir tanesi olan vajina daralma sonrasındaki iyileşme süreci ise, hasta tarafından son derece konforlu ve rahat geçer.
İyileşme sürecinde, hasta tarafından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar olabilmektedir. Hastanın problem yaşamadan bu süreci geçirebilmesi için belirtilen yasaklara dikkatle uyması gerekmektedir.

Labioplasti

Asimetrik iç-dış dudak görünümüne ya da sarkma ve kırışıklıkların olduğu vajinal yapıya sahip olan kadınların tercih ettiği Barbie Labioplasti uygulaması, son dönemlerde adından sıkça söz ettiren uygulamadır.
Sarkan vajinaya sıkı bir form kazandırma, iç dudaklara gerçekleştirilen kısaltma işlemi ile vajinanın belirginliğinin azaltılması operasyonun temel amacıdır. Kişiden kişiye değişebilen müdahaleler sırasında kimi zaman sadece iç dudaklara işlem gerçekleştirmek yeterli olurken kimi zamanlarda dış dudaklara da müdahale edilmektedir.
Tek seansta gerçekleştirilebilen Labioplasti sonrasında vajina yapısına kazandırılan yeni görünümden büyük oranda memnuniyet duyulmaktadır. Hastanın uygunluk durumlarını karşıladığı durumlarda eğer hasta talep ederse, Labioplasti ve Vajina Daraltma ameliyatı eş zamanlı olarak gerçekleştirilebilir. Tek seansta hem Labioplasti ve Vajina Daraltma ameliyatının gerçekleştirilmesi mümkündür.

Vajina Gençleştirme Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Vajina gençleştirme operasyonu neticesinde hasta şikayetlerinin tamamen ortadan kaldırılıyor ve vajina istenen görünüme ulaştırılıyor. Operasyon sonrası elde edilen en büyük fayda özgüven sorununa çözüm olması. İstediği vajina görünümüne sahip olan kadınlar gündelik hayatlarında daha özgürce yaptıkları kıyafet seçimlerinde, mayo ve bikini tercihlerinde, cinsel partnerlerine karşı kendilerini daha özgüvenli ve rahat hissediyor.